Jak pozbyć się rozstępów po ciąży?

Jak pozbyć się rozstępów po ciąży?

Redakcja

2016-10-23

1 komentarz

Bruzdy to rezultat gwałtownego przyrostu wagi w ciąży, ale także burzy hormonalnej, a dokładnie – wzrostu poziomu kortyzolu, produkowanego przez korę nadnerczy. Zbyt duża ilość owego hormonu zakłóca pracę komórek wytwarzających kolagen, wskutek czego powierzchnie kolagenowe pękają. Początkowo bruzdy są czerwone lub różowe, następnie bledną.

Co trzeba wykonać z bruzdami?

Jeżeli karmisz piersią, smaruj je koncentratem łagodzącym bruzdy (te kremy są ogólnodostępne w punktach aptecznych oraz drogeriach). Po skończenia konsumowania (ale nie następnie niż 2 lata po rozwiązaniu) możesz poddać się zabiegu dermatologicznej – im uprzednio ją zaczniesz, tym korzystniejsze staną się rezultaty. Uwaga: 1 zabieg nie wystarczy. ZAleżnie od ilości oraz porcji rozstępów, nieodzowna okazuje się seria od 3 do choćby 10 wizyt, a całkowita terapia istnieje jakiś 1/2 roku.

Kuracje w salonie

Peeling chemiczny z wykorzystaniem kwasu glikolowego - to sposób bardzo często wykorzystywany w gabinetach. Zabieg nie boli. Specjalista specjalnym pędzlem nakłada na partię cery poddanej zabiegowi kwas glikolowy o zawartości 70 procent Po pewnym trakcie (zazwyczaj po 5 minutach, ale to jest zależna od rozmiarów oraz wielkości rozstępu) specjalista neutralizuje nałożony na cerę kwas specjalnym środkiem. Rezultaty: seria peelingów złuszcza naskórek, spłycając tym sposobem bruzdy, oraz stymuluje mechanizmy odnawiania cery dobrej, co odbudowuje uszkodzone w czasie tworzenia się rozstępów miejsca splotu kolagenowe. Ilość koniecznych zabiegów ustala specjalista. Wartość zabiegu: 100–200 zł.

Mezoterapia - metoda stosowana w gabinetach dermatologii do kuracji różnorodnych dolegliwości cery. W zmienione miejsca specjalnym aparatem z dość cienką igłą specjalista wstrzykuje koktajl właściwych składników medycznych. Zastrzyki przeprowadzane są w odległości 0,5 cm–1,5 cm. Zabieg jest niemalże bezbolesny, ponieważ igła dociera jedynie do tłuszczu, ale trzeba poprosić o nadprogramowe znieczulenie kremem Emla. Po zabiegu specjalista przez chwilkę masuje cerę w miejscu wstrzyknięć suplementu, by jednakowo zaaplikować substancje. Rezultaty: seria paru zabiegów spłyca bruzdy, ale jedynie pod wymaganiem, że kuracje są robione systematycznie. Zazwyczaj należy wykonywać je co 10–14 dni, chęć co najmniej 4–5 zabiegów. Mezoterapię najrozsądniej okazuje się wykonywać zimą lub wiosną, ponieważ wskutek promieni słonecznych w miejscu iniekcji pozwalają objawić się zmiany kolorytu. Rezultaty uboczne – czasem przytrafiają się siniaki (gdy igła trafi w naczynko krwionośne), nieczęsto występuje opuchlizna w miejscu nakłucia. Wartość zabiegu: 250–350 zł.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 236 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

olgasulimka

2016-10-24 21:08:52


ciekawe ile takie rzeczy kosztuja...nie wszystkich na to stać

UrodaCiążaPielęgnacja ciała