Domowe sposoby na zmarszczki

Domowe sposoby na zmarszczki

Redakcja

2016-12-23

brak komentarzy

Starzeniu się skóry można skutecznie zapobiegać, o ile będziemy przestrzegać kilku kluczowych zasad. Co istotne, niepotrzebne są do tego żadne pieniądze! Poznaj najlepsze domowe sposoby na zmarszczki.

Wraz z upływem lat skóra jest poddawana procesom starzenia, czego najbardziej widocznym objawem są deformacje w postaci zmarszczek, jakie powstają na powierzchni cery. Ich umiejscowienie i szybkość pojawiania się są uwarunkowane genetycznie. Możemy im jednak zapobiegać dzięki stosowaniu kilku domowych sposobów na zmarszczki.

Wpływ na tempo pogarszania stanu skóry ma również stan naszego zdrowia, tryb życia oraz czynniki zewnętrzne, takie jak:

  • promieniowanie UV,
  • zanieczyszczenia,
  • palenie tytoniu,
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej,
  • niewłaściwa dieta,
  • brak ruchu.

Zmarszczki pojawiają się już u 25-latek

Pierwsze niedoskonałości pojawiają się już w okolicach 25 roku życia, z czasem pogłębiając się i obejmując coraz szerszą powierzchnię skóry, zmieniając przy tym owal twarzy. Proces ten jest nieuchronny, ale przez zbilansowaną dietę i odpowiednią pielęgnację twarzy i ciała, a także higieniczny tryb życia, można go efektywnie opóźnić, sprawiając, że zmarszczki nie będą zbyt głębokie.

Łatwiej zapobiegać niż leczyć

Zmarszczkom prościej jest zapobiegać niż je redukować. Jak zatem przeciwdziałać tworzeniu się podobnych niedoskonałości? Podstawą jest racjonalne nawilżanie cery – w tym celu należy używać kremów nadawniających, pić obfite ilości płynów (nawet do 8 szklanek na dzień) i nawilżać powietrze w pomieszczeniach zamkniętych, w których przebywamy (szczególnie w sezonie grzewczym). Warto też unikać klimatyzacji. Powinniśmy też chronić swoją skórę przed promieniowaniem UV, stosując filtry przeciwsłoneczne o wysokim faktorze w okresie zwiększonej ekspozycji na słońce. Wskazana jest także odpowiednia ochrona oczu (sięganie po okulary przeciwsłoneczne), dzięki której zapobiegniemy mrużeniu oczu, powodującym zmarszczki mimiczne. Negatywnie na stan skóry wpływa także korzystanie z solariów.

Ćwicz mięśnie twarzy

Dla zapobiegania zmarszczkom warto wykonywać ćwiczenia mięśni twarzy, przykładowo nadymać policzki, składać usta jak do pocałunku. Przestrzegamy jednak przed nadmierną mimiką twarzy, która pogarsza stan cery.

Regularny masaż twarzy, wykonywany przy użyciu odpowiednich kremów, uaktywnia wytwarzanie kolagenu, przyspiesza mikrokrążenie oraz przywraca właściwy koloryt skóry.

Pamiętaj o sporcie

Systematyczny sport i ruch na świeżym powietrzu poprawiając krwi, ułatwiając transport składników odżywczych i tlenu do komórek skóry, co korzystnie wpływa na uelastycznienie wierzchniej warstwy naskórka.

Uważaj na pozycję podczas snu

Istotną rolę odgrywa optymalna pozycja ciała w trakcie snu (najlepiej spać na wznak), ponieważ styczność cery z powierzchnią pościeli generuje powstanie tzw. zmarszczek sennych.

Odstaw używki

Zaleca się rezygnację z używek. Palenie papierosów i alkohol przyspieszają efekt pogarszania się stanu cery. Ważne jest także przebywanie w środowisku wolnym od zanieczyszczeń. Niekorzystnie na skórę wpływa także przemęczenie i nerwy, pod których wpływem do krwi uwalniane są hormony przyspieszające starzenie się skóry (kortyzol).

Zobacz też

Manuskin Active opinie 2017

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Grey Blocker w promocji:
Grey Blocker
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 182 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda