Depilacja w ciąży - bezpieczna?

Depilacja w ciąży - bezpieczna?

Redakcja

2016-09-22

1 komentarz

Jak bezproblemowo depilować skórę w trakcie ciąży? Ciąża to okres delikatności, także w pielęgnacji. Wobec tego nie wszelkie sposoby depilacji są obecnie dopuszczalne. Które trzeba wykonywać, a których nie?

Sposoby depilacji rekomendowane w ciąży


Najbezpieczniejszym dla młodej matki rozwiązaniem likwidacji niechcianych włosków okazuje się ich ogolenie, najrozsądniej przy użyciu umyślnie wyprofilowanej golarki dla kobiet. Wiadomo, ten sposób posiada wady, ponieważ już po paru dniach włoski rozpoczynają odrastać . Mimo wszystko, w przeciwieństwie do innych technik ta technika niesie za sobą najmniejsze niebezpieczeństwo podrażnienia a także domniemanych komplikacji. Golimy się za każdym razem „pod włos”, uprzednio zmiękczając włoski żelem pod natrysk lub – lepiej – pianką lub żelem do golenia dla kobiet. Jeżeli podczas golenia zadraśniesz skórę, należy ją zdezynfekować Octeniseptem lub wodą utlenioną.

Kremy do depilacji

Niezagrażającą okazuje się również znaczna część kremów do depilacji. Owe „zwyczajne” nie muszą wyrządzić krzywdę cerze, ale z uwagi na to, że w trakcie ciąży może się ona zrobić wrażliwsza, lepiej korzystać z kremów do depilacji stosowanych do skóry wrażliwej, delikatnej. Bezpośrednio przed zabiegiem dobrze wykonać sobie próbę alergiczną, aplikując niewielką ilością kremu skórę na nadgarstku lub za uchem. Krem aplikujemy na czystą oraz suchą cerę, usuwając po 3-5 minutach pomocą specjalnej szpatułki. Usunięte sposób włoski odrastają po większej liczby dniach. Po depilacji nogi należy umyć, usuwając resztki suplementu, a następnie położyć na skórę krem kojący, który złagodzi potencjalne zaczerwienienia a także przeciwdziałać wrastaniu włosków lub zapaleniu mieszków włosowych.

Sposoby depilacji odradzane w ciąży

Wosk a także depilator gwarantują jędrną skórę na długotrwalej, ponieważ obie te metody niwelują włoski z cebulkami. Ale w trakcie ciąży lepiej z nich powstrzymać się od z 2 przyczyn. Ten pierwszy to ból oraz stresujące sytuacje, jaki zazwyczaj odczuwalny bywa w trakcie takiej depilacji. W czasie nerwów ciało mamy wydziela hormon kortyzol, który w pewnym nasileniu dociera do płodu, a także – zależnie od stopnia zintensyfikowania – może zatrzymać po sobie szkodliwe plamy. Udokumentowano, ze powtarzający się lub szczególnie zintensyfikowany stresujące sytuacje młodej matki może popłacić wyższą nerwowością potomka, a także wadami jego układu nerwowego.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 222 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

lucja6

2016-10-24 21:11:32


ale ze nawet woskiem naturalnym nie mozna???

UrodaCiąża