Depilacja twarzy: pęseta, nożyk czy plastry?

Depilacja twarzy: pęseta, nożyk czy plastry?

Redakcja

2017-01-15

brak komentarzy

Owłosienie na twarzy u kobiet bywa zazwyczaj źródłem kompleksów i niewielkiej samooceny. Codzienne wyskubywanie włosów nie wyłącznie podrażnia skórę, ale okazuje się także pracochłonne i nietrwałe. Całe szczęście są efektywną sposoby depilacji twarzy - trwałe i chwilowe. Zdecydowanie warto także upewnić się, czy zbyt częste owłosienie nie okazuje się przejawem poważnej schorzenia.

Skubanie włosów pęsetą

To pozytywny środek na redukcję włosków pod wymaganiem, że okazuje się ich niedużo, ale znajdują się na tyle długie i silne, że łatwo można je chwycić pęsetą. Plusem owej sposoby okazuje się to, że bywa bardzo sumienna – wobec tego swobodnie używać ją do regulacji formy brwi, która takiej precyzji wymaga.

Minusów okazuje się dużo więcej: usuwanie włosków pęsetą okazuje się bardzo bolesne, żmudne i trwa bardzo długo. Jeżeli zatem włosków okazuje się bardzo sporo, lub jesteś wrażliwa na ból, lepiej przetestować inne metody.

Golenie włosów nożykiem do brwi

Mechaniczne usuwanie włosków z twarzy przy użyciu ostrza nie okazuje się w ogóle takim złym środkiem, jak mogłoby się okazywać – pod wymaganiem mimo wszystko, że nie użyjesz do tego normalnej golarki, ale specjalistycznego nożyka do brwi.

Skórę poddawaną zabiegowi trzeba subtelnie napiąć, dołożyć ostrze pod kątem 45 stopni i usuwać włoski krótkimi, delikatnymi posunięciami. W taki środek można usuwać nie wyłącznie pojedyncze włoski, ale również cały meszek z twarzy.

Tę metodę wykorzystywały gwiazdy, między innymi Audrey Hepburn i Marylin Monroe – dzięki regularnemu eliminowaniu pełnego pakietu owłosienia ich cera jednakowo odbijała światło, co dawało wrażenie nieskazitelności. Teraz moda golenia twarzy lansują od pewnego czasu magazyny na rzecz kobiet, w tym amerykański Vogue, uwydatniając, że okazuje się to pozytywny środek nie wyłącznie na depilację, ale również na usunięcie z twarzy martwego naskórka, dzięki czemu skóra prezentuje się młodziej, a produkty wchłaniają się lepiej. Minusem tego zabiegu okazuje się to, że włoski błyskawicznie odrastają i okazuje się uwydatnione, wobec tego zabieg musimy powtarzać. Mogą się także zdarzać zaczerwienienia, a choćby zapalenie mieszka włosowego.

Wyrywanie włosów plastrami z woskiem

To znana i co więcej efektywna metoda likwidacji włosków. Daje dobre i wielomiesięczne rezultaty, bo twarz okazuje się jedwabista w dotyku przez mniej więcej sześć do 8 tygodni. Włoski eliminowane znajdują się przy użyciu plastrów nasączonych nieco rozgrzanym woskiem, który musimy dołożyć w miejsce poddawane depilacji. Gdy wosk stygnie, włoski zastygają w nim – będzie wystarczające wówczas błyskawicznie i bez wątpienia pociągnąć plaster, by wyrwać je razem z cebulkami.

Zabieg taki można robić na własną rękę, korzystając z wosku do domowego użytku, oraz w salonie kosmetycznym. Po depilacji skóra okazuje się podrażniona, zaczerwieniona, kłopoty owe mijają w okresie paru godzin. Minusem okazuje się to, że poddawane zabiegowi włoski muszą mieć co najmniej 3-4 milimetry długości, bo czyli nie przykleją się do wosku.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Grey Blocker w promocji:
Grey Blocker
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 271 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda