Depilacja pastą cukrową- wady i zalety!

Depilacja pastą cukrową- wady i zalety!

Redakcja

2016-09-23

brak komentarzy

Pasta cukrowa do depilacji była stosowana na Bliskim Wschodzie od stuleci. U nas także ta technika depilacji zyskuje coraz większą rzeszę zwolenniczek. Jakie są wady oraz korzyści depilacji pastą cukrową? Jak wykonać depilację pastą cukrową w mieszkaniu?

Korzyści depilacji pastą cukrową

Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, a tylko okleja włoski, co już redukuje ból (nie drażni się skóry). Zimna pasta eliminuje także poparzenie czy podrażnienie skóry. Depilację pastą cukrową trzeba wykonać, choćby wówczas gdy włoski są dość krótkie (posiadają 1-2 milimetry). Pomaga to więc usuwać je od razu, bez oczekiwania, aż odrosną. Resztki pasty zmywa się letnią wodą, bez pocierania skóry. Ta technika depilacji nie potrzebuje także aplikowania sztucznych substancji niezbędnych do detoksykacji cery przykładowo z syntetycznego wosku do depilacji.

Wady depilacji pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową nie okazuje się metodą najlepszą oraz jak niejedna technika depilacji przejawia własne wady. Pasta cukrowa bywa nieznośna, a skomponowanie jej problematyczne - należy znać pozytywny przepis oraz dobrze wybierać proporcje, a to potrzebuje nie lada wprawy. Zanim nauczymy się mieszać produkty odpowiednich kilka porcji pasty może wylądować w koszu na śmieci. Depilacja pastą jest dość efektywna w kwestii kostiumu kąpielowego, wąsika na buzi, depilacji pach. Zaś depilowanie łydek lub przedramion pastą może okazać nazbyt długotrwałe a także nazbyt obolałe.

Sposoby depilacji pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową na zimno. By użyć taką metodę depilacji zaleca się odsunąć kawałek pasty z foli (jeżeli pasta jest gotowym suplementem kupionym w sklepie) lub pobrać nieco pasty z domowych zasobów (garnka, miseczki). Zbyt duża ilość pasty odkładamy na papierek, a małą poziom zgniatamy w rękach jak plastelinę. Pastę zaleca się wyrabiać tak długo, aż będzie kleić się w rękach - musi posiadać wówczas złocisty kolor. Jeżeli pasta okazuje się nazbyt twarda, możemy ją umieścić na chwilkę w gorącej kąpieli wodnej.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Vivese Senso Duo Oil w promocji:
Vivese Senso Duo Oil
310 zł 159 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 189 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Pielęgnacja ciała