Depilacja brwi woskiem w domu

Depilacja brwi woskiem w domu

Redakcja

2017-02-12

brak komentarzy

Depilacja brwi woskiem okazuje się skuteczniejsza od wyrwania brwi pęsetą, bo przy użyciu wosku możemy usunąć również niewidoczny gołym okiem gęsty meszek.

Techniki depilacji

Włoski można usunąć przy użyciu 2 kategorii wosku: zimnego w plastrach, ciepłego, który posiada konsystencję gęstej cieczy.

Pierwsza z technik okazuje się dość prosta - będzie wystarczające nabyć w drogerii gotowy wosk w plastrach a także pociąć go na cienkie a także niewielkie kawałki. Potem ogrzać go w rękach, dołożyć do owłosionej partii twarzy a także po kilku chwilach zerwać szybkim ruchem.

Depilacja na uczucie gorąca wymaga od nas nieco dużo więcej ruchu, bo musimy nadzorować temperaturę wosku. Zbyt gorący suplement może zadrażnić lub poparzyć naszą skórę. Ta metoda okazuje się mimo wszystko zdecydowanie bardziej efektywna aniżeli zimna depilacja, bo wskutek gorąca szybciej wydostać cebulkę włosa. W taki środek ryzyko, że niechciane włoski pozostaną na naszego twarzy, okazuje się znikome.

Regulacja brwi powoduje, że twarz nabiera nowej prezencji. Eleganckie, dobrze wymodelowane brwi nadają kobiecie charakteru, zwracają uwagę czysty kontur twarzy a także świetnie współgrają z pospolitym makijażem. Zarośnięte brwi zasłaniają oko a także powiekę, co dostrzegalnie postarza a także odpowiada za twarzy groźny wygląd.

Lepiej systematycznie pielęgnować wygląd brwi, wówczas ich lekka pielęgnacja nie zajmie dużo więcej aniżeli parę min. raz tygodniowo.

Jak regulować brwi?

Na fachową depilację woskiem możesz wybrać się do gabinetu kosmetycznego – zabieg okazuje się tani (ok. 15 zł) a także prawie zupełnie bezbolesny. Ale brwi bez kłopotu wyregulujesz także na własną rękę.

Jak regulować brwi? Ustalenie formy brwi

Najdogodniej zabierz się do tego po kąpieli – skóra okazuje się wówczas rozpulchniona a także włoski szybciej wychodzą. W I etapie niezbędny ci będzie ołówek. Przyłóż go do twarzy tak, żeby jednym końcem sięgał skrzydełka nosa, a drugim wewnętrznego kącika oka. Kredką zaznacz punkcik w miejscu, gdzie ołówek krzyżuje się z łukiem brwiowym. Potem przesuń górny koniec ołówka tak, by przechodził przez zewnętrzny kącik oka, a także tak jak uprzednio zaznacz punkt, w którym przecina się z łukiem brwiowym. Wyznaczone punkty staną się granicą przepisów brwi. Ich wyraźna linia musi znajdować się w obrębie oka - od jego wewnętrznego, do zewnętrznego kącika.

Regulacja brwi pęsetą

Włoski poza zaznaczonym obszarem musimy usunąć pęsetą. Możesz także subtelnie zwęzić brwi, wyrywając włoski od dołu. Uważaj wyłącznie, żeby nie przesadzić – wąskie kreseczki dawno wyszły z mody. Jeżeli masz niesamowicie gęste brwi, możesz wyskubywać je od dołu, ale zbyt subtelnie a także z rozwagą, zachowując ogólny kształt brwi. To samo tyczy się włosków u góry łuku brwiowego. Ich nadmiar możesz wyskubać pęsetą lub usunąć woskiem.

Lepiej nie zabierać się za podobne manewry, jeżeli nie masz wprawionej ręki. Na pierwsze ustabilizowanie brwi zaleca się udać się do specjalistycznego salonu kosmetycznego a także poprosić o wyznaczenie właściwego na rzecz nas łuku brwiowego. Potem, odrastające włoski, szybciej będzie usuwać od razu.

Aby błyskawicznie wyeliminować zaczerwienienie a także pieczenie po zabiegu, na parę min. przyłóż kostkę lodu owiniętą w chusteczkę. Jeżeli podrażnienie utrzymuje się więcej, pomoże aplikowanie alantanem, pantenolem lub maścią cynkową.

Depilacja woskiem – instrukcja

Aby przeprowadzić depilację gorącym woskiem trzeba:

  • Podgrzać wosk.
  • Za pomocą patyczka (lub końcówki włosów małej małe łyżeczki) zaaplikować go w przestrzeniach, z których zamierzamy się pozbyć owłosienia.
  • Przyłożyć kawałek do wosku a także subtelnie docisnąć przesuwając palcem wzdłuż plastra.
  • Oderwać wosk zdecydowanym ruchem (w stronę innym do wzrostu włosków).

Po depilacji brwi

Miejsce wydepilowane trzeba od razu smarować oliwką łagodzącą zaczerwienienia. Najdogodniej rozprawia się oliwka do pielęgnacji cery niemowlaków, bo nie posiada ona konserwantów a także bezwartościowych barwników, które pozwalają zadrażnić skórę.

Depilacja brwi woskiem - kto nie może przeprowadzić?

Depilacji nie pozwalają się poddać głównie ludzie uczuleni na wosk. Muszą od niej również powstrzymać się ludzie, którzy zmagają się z chorobami cery, przykładowo łuszczycą a także innymi stanami zapalnymi. Skóra opalona lub podrażniona promieniami słonecznymi również nie musi okazać się wystawiana na właściwości wosku. Z depilacji woskiem nie możesz zrobić użytek również, jeżeli włoski rosną w okolicach blizny.

Zobacz też

Escape game warszawa


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda