Demakijaż oczu i twarzy

Demakijaż oczu i twarzy

Redakcja

2017-06-05

brak komentarzy

Choć zazwyczaj nie widać tego gołym okiem, po zmroku nasza buzia okazuje się zwyczajnie brudna. Kurz, spaliny, nadmiar sebum, pot, drobnoustroje a także inne osady zatykają pory.

Obciążona skóra nie może bez przeszkód „oddychać”, produkowane są szpecące wągry a także krostki. Jeżeli dorzucisz do tego porządną barierę podkładu, to możesz wyłącznie wyobrazić sobie, jak zatkana a także brudna okazuje się skóra twarzy.

Należy uwolnić się od kontaminacji błyskawicznie a także efektywnie. Niestarannie zmyty make up to przyczyna podrażnienia skóry, zaczerwienionych, swędzących a także spuchniętych oczu o poranku. I jeszcze 1 wyjaśnienie: nieodpowiednio oczyszczona skóra to bariera na rzecz skladników wzmacniających zawartych w produktach pielęgnacyjnych. W związku z tym niezbędne okazuje się częste staranne mycie twarzy a także od czasu do czasu peeling, który eliminuje obumarłe komórki naskórka.

Demakijaż oczu - jak to wykonać?

Podstawowe okazuje się zmycie podkładu z oczu. Możesz wybrać najlepszy preparat przeznaczony do ich demakijażu: zwyczajny lub dwufazowy. Ten drugi doskonale poradzi sobie z makijażem wodoodpornym. Zawarte w nim olejki efektywnie rozpuszczą produkty, a budulec wodny złagodzi zaczerwienienia. Przed wykorzystaniem zalicza się wstrząsnąć, by oba płyny wymieszały się.

Skóra na powiekach a także wokół oczu okazuje się dość cienka (posiada wyłącznie 1/2 mm, w trakcie gdy grubość cery w innych częściach twarzy to choćby 2 mm). Postępuj zatem z nią subtelnie: nie trzyj powiek, wyłącznie przyłóż do nich wacik nasączony przykładowo mleczkiem a także poczekaj przez kilkanaście sekund, aż rozpuści on barwne produkty. Potem subtelnie przesuwaj wacik (stałe od wewnętrznego kącika oka w stronę skroni). Wykonuj tę aktywność tyle razy, aż następny płatek będzie czysty.

Tusz zmywaj ruchami pionowymi, pod dolne rzęsy podłóż chusteczki – uchronisz się od w taki sposób rozsmarowania mascary na dolnej powiece a także rezultatu „pandy”. Z kolei ruchami poziomymi usuniesz resztki eyelinera a także cieni, które zostały pomiędzy rzęsami.

Demakijaż twarzy - mleczko, pianka czy żel?

Do oczyszczenia cery swobodnie używać specjalnie do tego celu dedykowane produkty do demakijażu: mleczko, śmietankę lub żel. Przy selekcji kieruj się typem cery. Do mycia używaj letniej wody. Gorąca rozrzedza a także zmywa barierę profilaktyczną naskórka.

Mleczko do demakijażu posiada najwięcej substancji nawilżających, równocześnie najskuteczniej nawilża. Ale nie okazuje się to zaletą, jeżeli masz tłustą cerę. Mleczko wkładaj na twarz płatkiem kosmetycznym a także przecieraj subtelnie buzię. Wymieniaj waciki, aż następny będzie czysty. Z lżejszą od mleczka pianką a także żelem postępuj analogicznie, ale możesz potraktować je jak suplement do mycia twarzy a także na początek wmasować je w skórę, a potem spłukać wodą.

Nie zapominaj, jeżeli myjesz twarz żelem a także wodą, na początek zwilż skórę twarzy a także szyi wodą. Dopiero następnie nałóż nieco suplementu. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Grey Blocker w promocji:
Grey Blocker
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 214 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Uroda