Trener personalny – rozwiązanie dla każdego

Trener personalny – rozwiązanie dla każdego

Redakcja

2017-04-10

brak komentarzy

Coraz większa część społeczeństwa interesuje się obecnie zdrowym trybem życia i żywienia. Niezliczona grupa kobiet rok w rok próbuje osiągnąć swoją wymarzoną sylwetkę przy pomocy drakońskich diet. Jednak zazwyczaj po pewnym czasie motywacja słabnie, dieta przechodzi na dalszy plan i powracają stare niezdrowe nawyki i lenistwo. Samemu ciężko jest zmotywować się do ćwiczeń i trwać przy tym postanowieniu. Przecież jeden batonik to nic takiego. Na szczęście jest rozwiązanie dla ludzi będących wiecznie na diecie, a jest nim trener personalny, który sprawia, że szczupła sylwetka przestaje być tylko odległym marzeniem.

Kim jest trener personalny?

Najprościej mówiąc jest to po prostu osoba, która zajmuje się treningiem indywidualnych osób. Układa ona zestaw ćwiczeń konkretnie pod daną jednostkę, a także skupia się na sposobie wykonywania przez nią ćwiczeń, by był on w pełni poprawny. Często układa również jadłospis oraz plan suplementacji, ponieważ dopiero połączenie wszystkich tych aspektów zapewnia najlepsze rezultaty treningu. Trener personalny zajmuje się też dbaniem o motywacje swojego klienta i szczegółowym monitorowaniem jego wyników. Wszystko to sprawia, że czas, jaki jest potrzebny do uzyskania określonego celu sylwetkowego zmienia się diametralnie. Obecnie mamy na rynku ogrom trenerów personalnych, dlatego każdy może znaleźć osobę, która będzie odpowiadać mu charakterem i umiejętnościami. Z pomocą przychodzi również portal LepszyTrener.pl, na którym, za pomocą wyszukiwarki, możemy znaleźć trenerów personalnych z naszej okolicy, którzy staną się naszymi mentorami w walce z własnymi słabościami i pomogą osiągnąć upragnione wyniki.

Trener personalny – dla kogo?

Trening personalny jest idealny rozwiązaniem dla większości osób. Świetnie sprawdzi się w przypadku, kiedy osoba ćwiczy już od kilku tygodni, jednak nie zauważa rezultatu. Podobnie w sytuacji, kiedy chcemy spróbować zawalczyć o szczupłą sylwetkę po raz kolejny, podczas gdy poprzednie próby skończyły się fiaskiem z powodu braku motywacji. Trener personalny jest również bardzo potrzebny tym osobom, które chcą zacząć ćwiczyć, a borykają się z problemami zdrowotnymi. Samodzielne ćwiczenia w takim przypadku mogły pogłębić urazy i tylko zaszkodzić. Innymi słowy trener personalny to rozwiązanie dla różnych grup ludzi, których łączy chęć osiągnięcia postawionych przed sobą celów.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Sport