Spinning – co to za zwierzę?

Spinning – co to za zwierzę?

Redakcja

2016-07-28

brak komentarzy

Każdy by chciał stać w miejscu i mieć pewność, że jego forma rośnie. Od dzisiaj to możliwe! Wystarczy spinning na rowerze stacjonarnym! W końcu kiedy pogoda nie sprzyja, nie ma lepszego sposobu na polepszenie własnej formy niż indoor cycling. Dzięki temu wyjedziesz na szosę z nową energią i większym zapasem siły. A co jeszcze przemawia za spinningiem?

Większa motywacja

Na kartce spisałeś już idealny plan treningowy oraz ambitne założenia, ale teraz musisz się wziąć do pracy, by całość zrealizować. Jak to zrobić, gdy na dworze panują jesienne ulewy bądź zbliża się nawałnica? Powiedz szczerze, czy w takiej sytuacji nie rzucasz roweru w kąt i zostajesz w domu? A przecież możesz wybrać się do klubu fitness na osiedlu, potrenować w gronie dobrych znajomych i to wszystko w ciepłym miejscu!

Maksymalny fokus

Spinning w sali treningowej to trening zgoła różny od przyjemnej jazdy z kumplem na rowerze. Profesjonalny trening to odpowiednio dobrana intensywność. Spinning sprawi, że zamiast podziwiać piękne okoliczności przyrody, maksymalnie wykorzystasz czas na rowerze stacjonarnym i skutecznie poprawisz formę.

Poprawa techniki

Rower indoor cycling opiera się na pedałowaniu na ostrym kole, wynikającym z bezpośredniego przełożenia napędu. To z kolei przyczynia się do płynności ruchu. Dzięki temu kręcimy korbą w stałym tempie, a w międzyczasie poprawiamy technikę pedałowania. Spinning to także praca nad różnymi zakresami tętna, w celu osiągnięcia odmiennych celów treningowych.

To tylko początek korzyści, które niesie za sobą specjalistyczny trening. Wypróbuj spinning na zajęciach pod okiem profesjonalnych instruktorów z portalu www.lepszytrener.pl.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Sport