Reklama dla trenera – czyli jak wybić się w internecie

Reklama dla trenera – czyli jak wybić się w internecie

Redakcja

2017-04-07

brak komentarzy

Każdy trener na początku swojej kariery spotyka się z problemem pozyskania odpowiedniej ilości klientów. Na początku jest to o tyle trudne, że bez doświadczenia trudno jest przekonać do siebie ćwiczących. Reklama jest dźwignią handlu również dla trenera, dlatego bez niej utknie on w martwym punkcie. Na szczęście jest na to kilka sposobów.

Kariera trenera krok po kroku

Od decyzji o zostaniu trenerem, do faktycznej pracy w tym zawodzie musi niestety minąć trochę czasu. Na początek dobrze jest ukończyć odpowiednie studia m.in. wychowania fizycznego, fizjoterapii lub dietetyki. Nie jest to oczywiście warunek konieczny, lecz jest to niezwykle pomocne, gdyż daje nam podstawy wiedzy, które będą potrzebne w tym zawodzie. Kolejnym krokiem jest skończenie odpowiedniego kursu instruktorskiego. Warto robić specjalizacje z konkretnej dyscypliny sportowej, którą chcemy się zajmować, gdyż pozwala to na zgromadzenie solidnej wiedzy książkowej na konkretny temat. Oczywiście w tym zawodzie wiedzy nigdy nie jest za dużo i doskonalić się trzeba tak naprawdę całe życie. Następnie wypadałoby przenieść wiedzę z książki na praktykę i w tym celu bardzo dobrze jest po prostu zacząć ćwiczyć zgodnie z stworzonym przez siebie planem treningowym. Jest to potrzebne, bo pozwala na udoskonalenie danych ćwiczeń i dopracowanie całego planu. Kiedy już jesteśmy pewni, że zaproponowane przez nas ćwiczenia zdają rezultat nie pozostaje nic innego, jak wziąć pierwsze osoby pod swoje skrzydła. Tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem jest zacząć od znajomych lub przypadkowych osób na siłowni. Oczywiście jest to bezpłatne, ale pozwala pozyskać sobie pierwszych klientów oraz sprawdzić jeszcze dokładniej swój plan ćwiczeń. Takim właśnie sposobem można się jak najbardziej przybliżyć do celu, jakim jest bycie dobrym trenerem.

Reklama dla trenera – czyli od czego zacząć?

Bardzo dobre jest zareklamowanie się na jednej ze stron, która skupia w sobie większą grupę trenerów. Takim portalem jest m.in. LepszyTrener.pl, na którym każdy instruktor może stworzyć swój profil i dzięki niemu wypromować się. Należy wówczas opisać szczegółowo swoje kwalifikacje, doświadczenie i ukończone kursy, przez co zainteresowanie naszą osobą znacznie wzrośnie. Pozostaje wówczas tylko czekać i dalej rozwijać swoje umiejętności, by przyszli klienci byli jak najbardziej zadowoleni.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Sport