Czy można biegać w ciąży?

Czy można biegać w ciąży?

Redakcja

2016-09-13

brak komentarzy

Dla wielu osób bieg w ciąży to przejaw czystej lekkomyślności. Dla innych to świadomy wybór, który niesie ze sobą dużo korzyści również dla młodej matki i dla potomka. Jak jest rzeczywiście? Czy bieg w ciąży szkodzi? Czy okazuje się bezpieczny?

Czy bieg w ciąży jest bezpieczny?

Tak – o ile nie ma przeszkód od specjalisty. Bieg bywa bezpieczny w trakcie i, drugiego i trzeciego trymetru pod zastrzeżeniem, że nie posiada absolutnie żadnych komplikacji w trakcie ciąży. Ostatecznej odpowiedzi każdej kobiecie musi udzielić kompetentny specjalista. Jeżeli nie przejawia przeszkód lekarskich i dziewczyna chce zachować aktywność w formie biegania – może to dać wiele dobrego!

Jakie są benefity biegania w ciąży?

Najogólniej rzecz ujmując – takie wówczas gdy nie bywa się w ciąży. To, że jesteś w ciąży nie oznacza, że nie możesz być w formie! Wiadomo – wzrost wagi okazuje się gwarantowany, ale nie musi on przewyższyć 12 nadprogramowych kilogramów. Bieg pomoże Ci zachować kondycję i nie przybrać na wadze nazbyt wiele. To po pierwsze. Po drugie – będąc w ciąży ci jest potrzebne tlenu – również Ty oraz Twoje dziecko, zatem aktywność na łonie natury to najskuteczniejsze co możesz zagwarantować wam obojgu!

Czytaj także: Czego nie jeść w ciąży?

Co może okazać się ryzykowne w trakcie biegania w ciąży?

Nie zapominaj – ciąża to nie choroba, ale musisz regularnie odwiedzać lekarza prowadzącego i całkowicie nie robić nic na siłę. Jeżeli Twój organizm podpowiada Ci, że nie przejawia ochoty biegać – wyjdź na spacer lub zostań w mieszkaniu. Ciąża to 1 z tych okresów w życiu gdy nie musisz na silę się do czegokolwiek zmuszać. Twój organizm najrozsądniej wie czego Ci chęć w danym sytuacji. Powinnaś jedynie umieć go słuchać.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

SportZdrowie