Bieganie z dzieckiem w wózku. Czy to ma sens?

Bieganie z dzieckiem w wózku. Czy to ma sens?

Redakcja

2016-09-21

brak komentarzy

Dość specyficzną grupą ogółu biegających są panie, które są mamami. I dokładnie taki fakt zazwyczaj w ich wiadomości urasta do rangi bariery nie do przekroczenia. Młode mamy ciągle nie mają z kim zostawić dziecka aby wyjść na trening. Występuje myśl, że nie da się pogodzić obowiązków rodzicielskich z uprawianiem ulubionego sportu. Nic zdecydowanie bardziej mylnego! Jest szeroka paleta modeli wózków, które dedykowane są do uprawiania biegu, a ich konstrukcja i cały szereg części wyposażenia czynią z nich przyrząd doskonały również dla ludzi zaczynających przygodę z biegiem oraz dla zawodowych zawodników.

W jakim wieku dziecko może być pasażerem Joggera?

Faktem jest, że przyjście na świat potomka na pewien czas wyłącza matkę z dynamicznego pod kątem sportu stylu życia. Ale już po upływie 7 miesięcy trzeba przedsięwziąć początkowe próby oswajania potomka z joggerem. Bieg z dziećmi młodszymi nie jest rekomendowane ze względów dla zdrowia. Kościec niemowlaka jest dodatkowo na tyle niedojrzały, że współtowarzyszące jeździe w joggerze wstrząsy i mikro-wstrząsy pozwalają stać się powodem urazów pleców.

Czym różnią się joggery od „standardowych” wózków i na co przykuć uwagę przy zakupie?

bieg z dzieckiemTu należałoby się zastanowić, które cechy joggerów predestynują je do biegania. Bywa głównie lekka, na ogół aluminiowa, szczególnie wytrzymała rama o nisko położonym i przesuniętym w stronę tylnej osi środku sytości. W ten sposób sterowanie wózkiem polegające na lekkim unoszeniu przedniego koła jest prostsze i nie potrzebuje ogromnego trudu. Znaczne szesnasto- lub choćby dwudziestocalowe koła posiadają w piankowe lub pompowane opony dość prawidłowo utrzymują się na różnorodnych nierównościach leśnych lub górskich ścieżek. Biegać trzeba wszak nie wyłącznie po asfaltowych alejkach parku, leśne dukty pośród zieleni i ciszy staną się dodatkowo zdecydowanie bardziej sprzyjające relaksowi lub intensywnemu treningowi.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Sport