Bezpieczny trening dla kobiety w ciąży

Bezpieczny trening dla kobiety w ciąży

Redakcja

2016-10-23

brak komentarzy

Bezpieczny trening dla kobiety w ciąży to podstawa zdrowia nie jedynie mamy, ale dodatkowo przyszłego potomka. Które aktywności są zwłaszcza polecane oraz które na pewno opłaca się dołączyć na okresie ciąży? Śpieszymy z wyjaśnieniem!

Pozycja początkowa: leżenie na plecach z płaską poduszką ułożoną pod skroń, kolana oraz biodra zgięte pod kątem 90 stopni, stopy rozstawione na szerokość bioder, ramiona ułożone swobodnie wzdłuż ciała.

Trening 1

Po zajęciu pozycji startowej. Lewy bark unieść w stronę prawego kolana, nie rozdzielając rąk od maty. Nastepnie prawy bark do lewego kolana.

Trening 2

Po zajęciu pozycji startowej. Przy wyprostowanym ramieniu dotknąć prawą ręką do lewego kolana, nie podnosząc pleców. To samo ćwiczenie drugą ręką.

Trening 3

Po zajęciu pozycji startowej. Wciągnąć powietrze stopniowo oraz spokojnie przez nos, wysuwając przy tym brzuch. Wydając odgłos „fff”, puścić powietrze, w tym samym czasie wciągając brzuch oraz przysuwając spojenie łonowe w stronę pępka.

Trening 4

Po zajęciu pozycji startowej. Przeprowadzić trening tak jak trening 3, ale wydając odgłos „puhh”.

Trening 5

Po zajęciu pozycji startowej. Ramiona tym razem zgięte w stawach łokciowych oraz ułożone obok głowy tak, by utworzyły literę „U”. Wciągnąć powietrze stopniowo oraz spokojnie przez nos, wysuwając przy tym brzuch. Wydając odgłos „puhh”, puścić powietrze, równocześnie przysuwając spojenie łonowe w stronę pępka, ramiona stworzyć wzdłuż korpusu na podłodze.

Trening 6

Po zajęciu pozycji startowej. Ramiona proste, ręce z ściśniętymi pięściami unoś do góry oraz skieruj w sufit. Wciągnij powietrze stopniowo oraz dogłębnie przez nos, wysuwając przy tym brzuch. Wydając odgłos „fff”, wypuść powietrze, w tym samym czasie przysuwając spojenie łonowe w stronę pępka oraz kładąc się rękoma i ramionami o matę.

Trening 7

Po zajęciu pozycji startowej. Ręce rozstawione na odległość ramion trzymają drewniany drążek. Podnosząc drążek całkowicie wyprostowanymi ramionami, wciągnąć powietrze stopniowo oraz dogłębnie przez nos, wysuwając przy tym brzuch. Wydając odgłos „puhh”, puścić powietrze, w tym samym czasie przysuwając spojenie łonowe w stronę pępka. Ręce trzymające drążek ciągle wyciągać w stronę sufitu.

Jeżeli nie ma przeszkód do treningów, przyszła matka może, a wprost powinna, systematycznie podejmować aktywność ruchową. Regularny, umiarkowanie intensywny trud przejawia przecież duże znaczenie dla kondycji jej i potomka.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

SportZdrowieCiąża