Wszystko co powinnaś wiedzieć o mleku modyfikowanym!

Wszystko co powinnaś wiedzieć o mleku modyfikowanym!

Redakcja

2016-12-12

brak komentarzy

Jeśli nie pragniesz lub nie możesz dawać pożywienia potomka piersią, należy wypróbować butelkę. Dzisiejsze spożywanie modyfikowane coraz zdecydowanie bardziej przywołuje swym składem pokarm kobiecy. Doprowadza rozwijającemu się niemowlęciu konieczne substancje odżywcze.

Właściwy pokarm rzutuje na rozwijanie się potomka

Opłaca się mieć świadomość, że to, co dajemy do spożywania niemowlęciu, rzutuje na jego zdrowie oraz kondycję fizyczną w przyszłości. Właściwy pokarm rozwija inteligencję niewielkiego ludzkiego, ale także broni jego ciało – redukuje niebezpieczeństwo zawałów mięśnia sercowego, wysokiego ciśnienia, nadwagi, cukrzycy typu 2 i osteoporozy, gdy potomka powinno być bezzwłocznie dorosłym człowiekiem. Przykładowo długołańcuchowe wielonienasycone kwasy tłuszczowe LCPUFA wpływają na spadek ciśnienia, a posiada to znaczenie na obniżenie niebezpieczeństwa schorzeń sercowo-naczyniowych w wieku późniejszym.

Spożywanie modyfikowane z prebiotykami  

Szczególnie drogocenne dla kondycji są prebiotyki, które na wzór pokarmu mamy wprowadzono ostatnio do składu pokarmu modyfikowanego. Składniki owe oddziałują w układzie pokarmowym, gdzie służą postępowi korzystnych drobnoustrojów, które zwalczają rozwijanie się drobnoustrojów niewłaściwych, a więc chorobotwórczych. Udowodniono, że maluszki karmione piersią w drugim 7 dniach życia miały 2–3 razy dużo więcej pożytecznych drobnoustrojów niż pociechy karmione sztucznie. Wobec tego były zdecydowanie bardziej odporne na zakażenia oraz z rzadka chorowały. By dać taką samą szansę niemowlętom pijącym spożywanie modyfikowane, do mieszanek mlecznych rozpoczęto podawać profesjonalne kompozycje prebiotyków. Układ immunologiczny umacniają także trwające w zawartości pokarmu modyfikowanego nukleotydy – główne substancje budulcowe DNA.

Spożywanie modyfikowane dla alergika

Co poniektóre pokarmu modyfikowane, mimo że są wyprodukowane z pokarmu odzwierzęcego, posiadają zaniżone cechy alergizujące. To jest dzięki specjalnemu procesowi modyfikacji, w którym białko zostało poddane częściowej hydrolizie, a więc rozbiciu na nieduże cząstki. Te spożywanie hipoalergiczne (HA) podaje się młodzieży, u których jest niebezpieczeństwo pojawienia się uczulenia (przejawia ją któreś z matek i ojców lub rodzeństwa). Bo w jego zawartości nie przejawia glutenu, spożywanie te odpowiada za się także dla pociechy uczulonych na tę miksturę. Dla pociech ze stwierdzoną alergią dedykowane są zaś suplementy mlekozastępcze (hydrolizaty białkowe), w których cząstki białka były podzielone na fragmenty tak niewielkie, że są prawie w całości nieobarczone cechy alergizujących.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Kankusta Duo Forte w promocji:
Kankusta Duo Forte
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 162 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieDziecko