Waga w ciąży - jak ją utrzymać?

Waga w ciąży - jak ją utrzymać?

Redakcja

2016-08-28

brak komentarzy

Wzrost wagi w stanie błogosławionym okazuje się zjawiskiem ustabilizowanym. Rozwijający się płód prowokuje, iż przyspiesza nam uczucie głodu. Mamy ochotę na różnorodne składniki, których nie jadłyśmy uprzednio. Wiele mam zadaje sobie pytane: ile powinnam przybrać na wadze a także czy jeżeli zbyt przytyję to dziecko będzie obfite, a poród trudniejszy? Czy można okazać się na diecie w stanie błogosławionym? Jakie ryzyko niesie za sobą niedowaga a także znaczna nadwaga w stanie błogosławionym? Czy po urodzeniu dziecka łatwo uwolnić się od nadprogramowe kilogramy? Na owe a także na inne nurtujące nas pytania postaramy się dać odpowiedź niżej.

Czemu podczas ciąży przybieramy na wadze?

Będąc w stanie błogosławionym trzeba mieć na uwadze, iż pojawiające się nadprogramowe centymetry sprowokowane okazują się zwłaszcza rozwojem płodu, łożyska a także przyrostem płynu owodniowego. Stanowią one niedaleko 1/3 przyrostu wagi. Reszta wypada na powiększenie piersi a także macicę, większą warstwę tłuszczową, zwiększoną ilość krwi a także zatrzymanie substancji wewnątrz organizmu.

Odpowiednia waga podczas ciąży

Waga w stanie błogosławionym a także jej przyrost zależą zwłaszcza od budowy ciała, a zatem wzrostu a także wagi bezpośrednio przed ciążą. Przeważnie przyrost wagi waha się od 10 do 14 kg. W ciąży bliźniaczej przyrost nie okazuje się podwójny a także przeciętnie to do 18 kg. Aby precyzyjnie sformułować ile co najmniej kilogramów zatem powinnaś przybrać na wadze w trakcie ciąży możesz obliczyć swój współczynnik wagi BMI (Body Mass Index). BMI przydaje się do ustalenia prawidłowych składników wagi, które posiadają wartość w trakcie ustalania ryzyka schorzeń powiązanych z otyłością a także otyłością takich jak cukrzyca a także dolegliwości sercowe.

Zobacz też: 5 ćwiczeń rozciągających, które możesz wykonywać w pracy

Jeżeli doświadczyłaś zatem niedowagi bezpośrednio przed ciążą (BMI niżej 20 minut) to w I trymestrze zatem powinnaś przybrać na wadze ok. 2-3kg, w drugim a także trzecim ok. 0,5 kg na tydzień uzyskując co najmniej od 12 do 18 kg.

Jeżeli bezpośrednio przed ciążą twoja waga była prawidłowa (BMI 20 minut-26) to w I trymestrze zatem powinnaś przybrać na wadze do 1,5 kg, a w drugim a także trzecim ok. 0,4 kg na tydzień uzyskując co najmniej od 12 do 15 kg.

Jeżeli bezpośrednio przed ciążą doświadczyłaś otyłości (BMI 26,1 – 30) to w I trymestrze zatem powinnaś przybrać na wadze co najmniej do 1 kg, a w drugim a także trzecim ok. 0,3 kg na tydzień uzyskując co najmniej 7 do 12 kg.

Jeżeli bezpośrednio przed ciążą byłaś otyła (BMI powyżej 30) to specjalista musi sformułować ile możesz przybrać waga wskazuje w okresie ciąży.

Nie zapominaj!

Prawidłowo przybierając na wadze możesz okazać się łagodna o odpowiedni rozwój dziecka. Jadłospis redukcyjne w okresie ciąży okazuje się zabronione. Niedożywienie może bowiem powodować dolegliwości w rozwoju płodu a także niewygórowaną sylwetkę urodzeniową dziecka. Zbyt duży przyrost wagi może wywoływać bóle pleców, żylaki a także inne kłopoty okołoporodowe.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 204 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieDietaCiąża