Odzyskaj formę po ciąży!

Odzyskaj formę po ciąży!

Redakcja

2016-07-28

3 komentarze

Twój maluch rośnie w siłę, a Ty czujesz tylko spadek energii i wciąż nie możesz uporać się z nadmiarem kilogramów? Czas wziąć się za swoje ciało i wrócić do kondycji sprzed ciąży. Od czego zacząć?
 

Licz kroki
Tuż po urodzeniu dziecka musisz bardziej o siebie zadbać. Osłabiony organizm potrzebuje teraz dużo spokoju i odpoczynku. Z gimnastyką musisz jeszcze poczekać. Jeżeli urodziłaś dziecko naturalnie, pierwsze ćwiczenia możesz wykonywać dopiero po 4 tygodniach od porodu. Po cesarskim cięciu musisz poczekać z tym dłużej – około 6 tygodni. Najprostszą rzeczą, którą możesz zacząć robić jeszcze przed upływem tego czasu to spacery z wózkiem. Im dłuższe, tym lepsze! Możesz mierzyć liczbę kroków, które codziennie pokonujesz. W ten sposób każdego dnia zrobisz ich więcej. Wszystko stopniowo, rzecz jasna, aby nie przeciążyć organizmu.

Ćwicz wszystkie mięśnie
Zacznij od mięśni kegla. To one odpowiadają za utrzymanie dna miednicy. Gimnastykuj mięśnie 2-3 razy dziennie, wykonując po 10 powtórzeń. Jedyne co musisz zrobić, to zaciskać mięśnie pochwy tak jakbyś chciała powstrzymać parcie na pęcherz.
Z biegiem czasu zacznij gimnastykować całe swoje ciało. Możesz wypróbować pilates lub proste asany jogi. Rób długie przerwy i pamiętaj, aby zaczynać stopniowo.

Ćwicz z trenerem
Jeśli boisz się zacząć sama albo nie wiesz, jak przyspieszyć efekty treningu, postaw na ćwiczenia pod okiem trenera personalnego. Doświadczony instruktor/trener małymi krokami pomoże Ci osiągnąć cel w bezpieczny i skuteczny sposób. Znajdź swojego trenera TUTAJ.

Postaw na warzywa i owoce
Jeżeli karmisz piersią, Twoja dieta powinna być przede wszystkim lekkostrawna a produkty dostosowane do potrzeb dziecka. Lekarz i położna na pewno dali Ci odpowiednie wskazówki na temat żywienia po porodzie. Najlepszym sposobem na szybkie odzyskanie szczupłej sylwetki jest wprowadzenie do jadłospisu jak największej liczby świeżych warzyw i owoców – upewnij się jednak, czy nie uczulają one Twojego malucha. Więcej wskazówek uzyskasz od dietetyka lub trenera personalnego – znajdziesz ich na stronie LepszyTrener.pl

perdez-du-poids-rapidement.fr

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 225 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

kimbor

2016-10-24 21:07:02


ja do mojej formy dochodziłam z rok...

blondo77

2016-10-21 18:53:44


forme odzyskac trzeba ale trzeba tez sprawdzic, kiedy mozna w ogole zaczac diete bo czasem to moze byc niebezpieczne, jednak ciaza to jest szok dla organizmu.

maja26114

2016-10-14 10:07:01


gwiazdy potrafią już po miesiącu wyglądać super ale przecież one mają tych wszystkich swoich trenerów, dietetyków. a tu trzeba liczyć na swoją motywację

SportDieta