Oczyszczanie kaszą jaglaną

Oczyszczanie kaszą jaglaną

Redakcja

2016-09-30

brak komentarzy

Diet detoksykacyjnych bywa dużo. Zaleca się użyć co najmniej tyg. przerwę w normalnym jedzeniu oraz zredukować "śmieci" z ciała, przeprowadzając kurację oczyszczającą. Świetnie do odkwaszenia nadaje się kasza jaglana, która posiada dużo istotnych substancji między innymi wit. z zespołu B i krzemionkę, która świetnie rzutuje na cerę, włosy oraz paznokcie i posiada zdrowotne właściwości na stawy.

Kasza jaglana – oczyszczenie

Kuracja polega na posiłku gotowanej kaszy i piciu w tym trakcie ogromnej ilości wody mineralnej, herbaty ziołowych oraz herbaty zielonej. Przepłukiwanie to istotny składnik oczyszczania. Świetnie, jeżeli nie będziemy w tym trakcie korzystać z węglowodanów ani soli, ale jeżeli trudno nam wytrzymać bez nich, to dodanie niewielkiej ilości do gotowania oczywiście nie będzie wielkim grzechem. Istotne, że na owej kuracji nie jesteśmy głodni! Kasza świetnie napełnia brzuch oraz o głodzie nie ma mowy!

Istotne​! Spożywamy 4 lub 5 posiłków - trzeba ugotować kaszę na cały dzień, a następnie jedynie podgrzać bezpośrednio przed spożywaniem.­ Konsumujemy jedynie kaszę jaglaną, a  również pijemy ogrom wody. Oczyszczenie trzeba stosować przez najmniej 7 dni, a najrozsądniej 10 dni.

Gotowanie kaszy

Kasza jaglana gotowana – przepis podstawowy:

- 1 szklanka kaszy;

- 3 szklanki wody mineralnej.

Wodę należy zagotować w czajniku. Do rozgrzanego garnka o grubym dnie, wsypać suchą kaszę oraz podgrzać, aż zacznie subtelnie pachnieć orzechami. Zalać 3 szklankami wrzącej wody mineralnej, przykryć oraz gotować 20 min. do kompletnego wchłonięcia płynu.

Kasza jaglana z warzywami

Jeśli twoja zbilansowana dieta składa się z tuczących oraz przygotowanych dań i słodkości, to nic dziwnego, że można czuć się ociężałym. Przyczyną jest nagromadzenie kwasów organizmie. Kasza jaglana jest zasadotwórcza i wobec tego redukuje zakwaszenie, które zostało sprowokowane niezdrowym spożywaniem. Naszykuj kaszę jaglaną z grillowanymi warzywami: papryką, cebulą, cukinią. Są bogate w przeciwutleniacze, neutralizujące wolne rodniki.

Uwaga​: kurację oczyszczającą najrozsądniej wykonać przynajmniej dwukrotnie w roku. Po zakończeniu oczyszczania nie możemy zapomnieć o zdrowej oraz niedocenianej jaglance w trakcie przyszykowywania pokarmów na co dzień.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Kankusta Duo Forte w promocji:
Kankusta Duo Forte
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 163 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

ZdrowieDieta