Jak zrzucić wagę po ciąży?

Jak zrzucić wagę po ciąży?

Redakcja

2016-08-11

brak komentarzy

Marzysz o tym, by jak najprędzej wcisnąć się w ubrania sprzed ciąży? Oto pomysły jak skutecnie zrzucić wagę po ciąży. Odchudzanie może być łatwe i szybkie!

Powoli do celu

Powrót do naszego zdrowia rozpoczyna się już w początkowych dniach po cesarce. Pielęgniarka namawia cię na wstanie z łóżka, chociaż nie masz na to jeszcze ochoty. Wie, co robi! Tempo powrotu do pełni naszego zdrowia po cięciu cesarskim w ogromnej mierze zależy od twojej formy sprzed porodu a także w okresie ciąży. Jeżeli prowadziłaś aktywny styl życia, a oczekując na dziecko sporo spacerowałaś, z pewnością prędzej dojdziesz do siebie. 

Determinacja

Początkowe kroki, które robisz po operacji okazują się "bolesne", trudno ci się wyprostować, a szew niemiłosiernie ciągnie. Zdecydowanie warto mimo wszystko zacisnąć zęby a także mimo wszystko postawić na spacery po szpitalnym korytarzu. Im dużo więcej chodzisz, tym dużo prędzej wrócisz do pełnej formy.Delikatnie obchodź się z brzuszkiem. Szew broni opatrunek a także nie można go ani zdejmować, ani moczyć wodą, zatem przez pierwsze 7 dni nie bierz prysznica a także nie kąp się! Obmywaj ciało gąbką.

Odchudzanie po ciąży to nie wszystko

Zanim wrócisz ze szpitala do domu, zorganizuj sobie pomoc. Ktoś musi być stale z tobą przy dziecku a także wyręczać cię w domowych obowiązkach. nie można ci czegokolwiek dźwigać a także przemęczać się! Gdy trzeba podnieść dziecko, rób to wyłącznie z tzw. poziomu pasa, wówczas wykorzystujesz mięśnie ramion, a nie brzucha. Ugnij kolana, ale nie zginaj się w pasie. W innym przypadku, nie dość, że brzuch będzie więcej bolał, to w bliźnie rany może powstać przepuklina, która zazwyczaj skutkuje zbyt groźnych komplikacji. Noś obszerne ubrania, które nie będą urażać blizny.

Ćwicz aby zrzucić wagę po ciąży

Lekkie treningi możesz wykonywać już 15. dnia po operacji (skonsultuj się mimo wszystko ze specjalistą). Wzmocnią mięśnie proste i skośne brzucha osłabione w trakcie ciąży a także w wyniku chirurgicznego cięcia. Ćwicz stale według zasady: "wolno a także równomiernie". Rozpocznij od 1,5 minuty a także każdego dnia wydłużaj regularny trening o minutę. Już w okresie 2 miesięcy zatem powinnaś dojść do siebie. Kobietom słabszym, niewysportowanym "dojście" do płaskiego brzucha zajmuje mniej więcej 4 miesięce, czasem choćby 1/2 roku.

Podnoszenie głowy: połóż się na plecach na delikatnym kocu (swobodnie na podłożu), podłóż pod głowę małą, twardą poduszkę. Nogi nieco podciągnij a także ugnij w kolanach. Zabierz głęboki oddech a także dość stopniowo unoś głowę. Wstrzymaj oddech aż do pełnego uniesienia głowy, następnie 3 razy dogłębnie odetchnij. Powoli opuszczaj głowę na poduszkę.

Zginanie nóg: Ułóż się na plecach, podłóż pod głowę poduszkę, wyprostuj nogi. Tzw. "ruchem ślizgowym" przysuń jedną stopę jak najbliżej pośladka, uginając nogę w kolanie. Wytrzymaj chwilę a także połóż ją prosto. Odpocznij parę sekund a także wykonaj to samo ćwiczenie drugą nogą.

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Catch Me Patch Me w promocji:
Catch Me Patch Me
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 178 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

SportDieta