Forskolin - czy to działa?

Forskolin - czy to działa?

Redakcja

2016-09-14

brak komentarzy

Na naszym rynku pojawia się coraz więcej nowych tabletek odchudzających. Jedną z nich okazuje się Forskolin. Czy to działa? Czy wspomaganie się tego rodzaju medykamentami może udzielić pomocy nie jedynie w pozbyciu się paru kilogramów, lecz również w dziedzinie kulturystyki?

Forskolina okazuje się podstawowym zdrowym elementem roślin o nazwie pokrzywa z indii (Coleus forskohlii). To roślina z rodziny jasnotowców (analogicznie jak mięta, bazylia, tymianek, oregano, melisa, majeranek).Rośnie w regionach subtropikalnego i umiarkowanego klimatu, w pewnych regionach w Indiach, Birmie i Tajlandii. Forskolina jest przedmiotem obszernych eksperymentów. Ostatnio uzyskała sławę jako składnik przyspieszająca redukcję tkanki tłuszczowej.

Forskolin - Co to?

Forskolina wraz z paroma innymi elementami stanowi bazę skladników stosowanych w eksperymentach badawczych nad skutecznymi środkami do spalania tkanki tłuszczowej. Jednak parę z eksperymentów laboratoryjnych zostało zrobione wyłącznie na zastosowanie forskoliny jako pomocy przy utracie wagi. Jedno z pozbawionych kontroli eksperymentów na 6 osobach, które brały 50 mg na dzień forskoliny dowiodły widoczną redukcję tkanki tłuszczowej. Jednak rezultaty tego badania nie są do końca miarodajne, bo cały doświadczenie dokończyła firma, która zastrzegła forskoline jako artykuł.

Jak funkcjonuje Forskolina?

Forskolina funkcjonuje przez stymulację cyklazy adenylowej. Lipolityczne hormony np. epinefryna (adrenalina) także pobudzają cyklazę adenylową. Forskoliny nie posiadają takiej samej OUN a zatem właściwie omijają niechciane rezultaty uboczne (zdenerwowanie, niepewność). Także inne przyczyny oddziałują na redukcję tkanki tłuszczowej przez powiększenie lipolitycznego poziomu hormonów. Gdy cyklaza adenylowa okazuje się aktywna, zmienia się do cyklicznego adenozynomonofosforanu (cAMP).

Rozwój poziomu cAMP przejawia wielki znaczenie na ciało, który jest w szczególności zainteresowany utratą tkanki tłuszczowej. Pobudza to cAMP kinezy białkowej, co z kolei pobudza kondycję lipazy delikatnej na hormon (HSL), która bezapelacyjnie rozpada się w tkankę tłuszczową i uwalnia ją jako wolne kwasy tłuszcze w krwioobiegu. Taki efekt jest często nazywany jako "kaskady cAMP" lub "kaskady lipolityczne". Co więcej forskoliny oddziałują jako artykuł stymulujący tarczycę.

Atuty Forskoliny

To uniwersalny artykuł o wielkim wachlarzu działania. Głównie to środek stymulujący licznych mechanizmów wewnątrz organizmu ludzkiego. Przyspiesza system skutków hormonów tarczycy, stymulując ja do dynamicznego produkowania insuliny. Forskolina silnie neutralizuje warstwę tłuszczową, wzmaga przepuszczalność błon komórkowych i glikogenezę wątrobową. Rzutuje również na proces przemiany tłuszczów stopując ich produkowanie w komórkach. To dzięki forskolinie figura potrafi zachować stałą ciepłotę. Dużo eksperymentów wykazało, że forskoliny jak także inne elementy czynne w coleus forskohlii wesprze właściwości układu naczyniowego.

Forskolin - rezultaty uboczne?

W literaturze przedmiotu nie zanotowano skutków ubocznych, i tak niezmiennie trzeba przedyskutować się z specjalistą bezpośrednio przed wykorzystaniem forskoliny. Obfite dawki forskoliny najprawdopodobniej pozwalają być przyczyną ospałość, bo to lek przeciwhistaminowy. Gdy ospałość będzie nazbyt wyczerpująca, a wtedy trzeba zminimalizować dawkę i zażywać ją w kombinacji z substancją stymulującą i / lub korzystać z ją bezpośrednio przed pójściem spać. 

Powyżej skrupulatnie próbowaliśmy opisać Forskolin - czy to działa? Najrozsądniej przekonać na własnej skórze się na własnej skórze, ale bezpośrednio przed podjęciem decyzji na kurację zaleca się poradzić się eksperta. 

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Forskolin 2 w promocji:
Forskolin 2
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 200 głosów.

Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

Dieta