Ciągłe uczucie głodu w ciąży

Ciągłe uczucie głodu w ciąży

Redakcja

2016-09-23

1 komentarz

Jeżeli ciągłe odczuwanie głodu oraz ochotę regularnego przegryzania występują w ciąży, nie ma powodu do strachu. Rozwój apetytu w ciąży jest wywoływany tym, że rozwijające się dziecko wymaga ogrom substancji odżywczych. Jeżeli mimo wszystko ciągle czujesz ataki wilczego głodu, zobacz, czy nie rozwija się cukrzyca ciążowa.

Bezustanne odczuwanie głodu może okazać się przejawem choroby

Cukrzyca typu 2

W tym przypadku bezustanne odczuwanie głodu jest wywołane przesadnym produkowaniem insuliny, co doprowadza do szybszej zamiany glukozy w glikogen, a potem w tkankę tłuszczową. Inaczej mówiąc - to, co jesz, nie jest zamieniane w siłę, jedynie w tkankę tłuszczową, wobec tego ciało stale wymaga dodatkowej porcji kcal.

Hipoglikemia

Hipoglikemia to stan, w którym poziom glukozy w krwioobiegu zmniejsza się niżej 55 mg/dl (3,0 mmol/l). Objawia się to intentywnym wrażeniem głodu, osłabieniem, mdłościami. Brak błyskawicznej reakcji może przyczynić się do śpiączki hipoglikemicznej.

Nadczynność tarczycy

Tarczyca to gruczoł, który przez wytwarzanie hormonów rzutuje na przemianę materii ciała. Nadczynności tarczycy towarzyszy zmniejszenie wagi oraz bezustanne wrażenie głodu, co posiada związek z przyspieszeniem mechanizmów przemiany metabolicznej.

Pasożyty

Bezustanne wrażenie głodu u najmłodszych może okazać się przejawem rozwijania się choroby pasożytniczej. Pasożyty żywią się zwłaszcza wyrobami skrobiowymi oraz węglowodanami (cukrowymi). Jeżeli zatem dziecko stale czuje konieczność sięgania po słodkości, trzeba przypuszczać u niego obecność pasożytów.

Bulimia

Osoby chorujące na bulimię odczuwają nieustanną ochotę błyskawicznego spożywania wielkich ilości tuczących pokarmów, a potem, w strachu bezpośrednio przed przybraniem na wadze, powodują wymioty lub stosują środki przeczyszczające. Okresy ataków intensywnego apetytu a także łakomstwa pojawiają się na zmianę z okresami szczególnie drakońskich diet wyszczuplających.

Akoria

To pojawiający się w schorzeniach psychicznych niedobór uczucia pełna po jedzeniu. Chorzy ciągle uskarżają się na wrażenie pustego żołądka a także są ciągle głodni.

cga800 effets

Ostatnio dokonane zakupy:
pan Marcin z Warszawy 8 sekund temu.
Zamów Kankusta Duo Forte w promocji:
Kankusta Duo Forte
297 zł 147 zł
za opakowanie
Ocena 4/5 na podstawie 277 głosów.

Dodaj komentarz

Komentarze

kasiajaniak82

2016-10-24 21:10:40


ja potrafiłam pożreć konia z kopytami:))

DietaCiąża